Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » A może nad morze - Kołobrzeg

A może nad morze - Kołobrzeg

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-11-01

Nie musisz wyjeżdżać poza Polskę by wypocząć na piaszczystej plaży. Nie trzeba jechać za granicę aby wypoczywac nad słoną wodą. Wystarczy udać się do Kołobrzegu. Miasto i jego okolica dostarczają wiele miejsc do odpoczynku. Kołobrzeg to przecież wypoczynkowy kurort. Również jako miejscowość z ponad kilkusetletnią wspaniałą przeszłością dysponuje kilkoma miejscami, które trzeba odwiedzić w trakcie wakacji. Miasto posiada również bogatą ofertę noclegową, na przykład tani nocleg Kołobrzeg posiada w różnych rejonach miasta.

W trakcie II Wojny Światowej prawie całe miasto doszczętnie zlikwidowano. Powoduje to, że wiele budynków jest identyczną repliką albo też nawiązuje do pierwotnych budynków. Jedną z nich jest bazylika mniejsza. Nie jest łatwo określić roku wybudowania kościoła. Przez setki lat świątynia była przekazywana między różnymi właścicielami. Ostatecznie po wojnie kościół odbudowano. Różne były także losy ratusza. Poraz pierwszy zbudowano go w gotyckim stylu, nie ostał się jednak z powodu najazdów różnych wojsk. W trakcie działalności wojsk Napoleona został zniszczony doszczętnie. Uchował się tylko fundament dla nowego ratusza. Następna odbudowa miała miejsce zaraz po zakończeniu działań wojennych.

Tak samo wygląda historia latarni. Nie wiemy w jakich czasach została wzniesiona. Wiadomo jednak, że gdy powstało miasto i port to latarnia już istniała. Ostatecznie latarnię odbudowano po II Wojnie Światowej. Obecnie jest oddana do zwiedzania przez turystów. Co istotne, w Kołobrzegu zawsze stacjonowało wojsko. Jako miasto portowe Kołobrzeg zaliczał się do znaczących miast. To też powodowało częste grabieże. W okresie pruskim w mieście istniała potężna twierdza, która służyła Hitlerowi i jego ludziom za sztab. W dzisiejszych czasach mieści się w Kołobrzegu Muzeum Oręża Polskiego.

Co ciekawe miasto słynęło z warzelnictwa soli. Z Wielkopolski do Kołobrzegu wiódł znany za czasów średniowiecza popularny szlak solny. Obecnie na Wyspie przy ul. Solnej nieopodal mostu na Parsęcie, mieści się źródło solanki – relikt po salinie. Jest to punkt spotkań zarówno wczasowiczów, dla których źródełko stanowi atrakcję turystyczną, jak także dla tubylców, którzy czerpią solankę do kiszenia ogórków oraz do picia. Co ciekawe w starych zabudowaniach Kołobrzeg tanie hotele proponuje. To wyśmienita alternatywa do prywatnych noclegów.

Na turystów przyjeżdżających do Kołobrzegu w czasie lata czeka mnóstwo atrakcji. Od gorących piasków przez restauracje oferujące lokalne przysmaki. W Kołobrzegu jest także spora ilość klubów, dyskotek, pubów. Znaczna większość tych miejsc działa sezonowo. Co ważne dla dużej liczby odwiedzających pokoje tanio Kołobrzeg posiada we własnej ofercie. Warto więc spędzić kilka dni w tej miejscowości.

Powiązane tagi: morze kołobrzeg moze kolobrzeg union hotel kołobrzeg