Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Diabelski Sąd w Trybunalskiej Sali - Lublin

Diabelski Sąd w Trybunalskiej Sali - Lublin

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-12-06

Miejscowość na pograniczu wschodniego i zachodniego chrześcijaństwa, a także licznych szlaków handlowych między wschodem i zachodem. To przyczyniło się do tego, że od początku miasto na pewno się wyróżnia niespotykaną nigdzie indziej różnorodnością kultur.

Pierwotne dzieje Lublina są określane na początek XII wieku. Natomiast główny rozkwit Lublina przypada na wiek XV i XVI. Przez Lublin ciągnął się szlak handlowy znad Morza Czerwonego do zachodnioeuropejskich krajów. Te tereny zamieszkiwali Rusini, Żydzi, Niemcy, Turcy, Ormianie, a także Francuzi, Szkoci, Grecy, Holendrzy oraz Anglicy. Istotną rolę w kulturowym obrazie miasta odegrali Włosi. Ich czyny widoczne są do tej pory w wystroju architektonicznym niektórych kościołów z czasów baroku oraz renesansu. W czasach rozbiorów Lublin wchodził w skład kongresowego królestwa. Jednak na początku dwudziestego wieku skończyły się rosyjskie rządy w tym mieście. Podczas drugiej Wojny Światowej hitlerowcy założyli koncentracyjny obóz w Majdanku a także żydowskie getto, likwidując ponad czterdzieści tysięcy ludzi tej narodowości.

W mieście znajduje się wiele obiektów hotelowych różnej klasy, pensjonatów, jak również tani nocleg Lublin posiada do zaoferowania. Jest to ważne z tego powodu, iż miasto znajduje się na drodze do Kijowa. Podróżując w stronę wschodnią warto zorganizować pobyt w samym mieście.

Turystycznie Lublin jest dobrze zorganizowany oraz posiada stworzonych wiele turystycznych tras, jakie ułatwiają zwiedzanie miasta. Jeden z nich nosi nazwę Wielokulturowego Szlaku, który nawiązuje do elementów pozostawionych przez wiele narodowości zamieszkujące to miasto. Spacerując po szlaku zobaczymy Kościół Ewangelicko-Augsburski, gdzie znajduje się jeden z największych trumiennych zbiorów epitafiów. Dalej stoi dawna grecka cerkiew, jaka jeszcze do niedawna służyła grekokatolikom. Szlak wiedzie na Stary Rynek z centralnie usytuowanym Ratuszem. Kontynuując spacer trasa prowadzi do miejsca, gdzie stała dawna synagoga żydowska jak i prawosławna cerkiew. Na Wzgórzach Zamkowych znajdują się ślady osadnictwa z VI wieku. Także w centralnej części miasta Lublin hotel tanio ma w swojej ofercie, przede wszystkim dla ceniących lepszy standard zakwaterowania.

Alternatywną propozycją zwiedzania jest Szlak Pamięci Żydów Lubelskich. Na szlaku spotkamy Dawny i Nowy Kirkut. Cmentarz, będący istotnym miejscem kultu religijnego oraz ważnym obiektem zabytkowym, dostępny jest dla zwiedzających w grupach zorganizowanych z przewodnikiem, po otrzymaniu stosownej zgody. Na szlaku znajduje się też gmach Dawnej Uczelni Mędrców, zbudowany ze składek społeczności żydowskiej z Polski i zagranicy. Ważnym miejscem na szlaku jest Pomnik Ofiar Getta.

Miasto jako ważny edukacyjny punkt w kraju tanie pokoje Lublin proponuje studentom, co winduje jego atrakcyjność. Tutaj swoją siedzibę ma Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz kilka innych wyższych uczelni.

Powiązane tagi: diabelski są diabelski sąd w lublinie sad diabelski