Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Konklawe w roku pańskim 2013 i następca Benedykta XVI - Watykan

Konklawe w roku pańskim 2013 i następca Benedykta XVI - Watykan

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2013-03-05

Najmniejsze pod względem terytorialnym państwo na globie. Watykan to też stolica kościoła katolickiego. Tutaj własną siedzibę ma Ojciec Święty. Watykan, jako niepodległe państwo ma samodzielny parlament, system polityczny, armię oraz policję, pocztę, bank, stację kolejową, radio utworzoną w 1931 roku, sklepy spożywcze i przemysłowe, a nawet bardzo dobrze wyposażoną aptekę zbudowaną w 1874 r., w której można nabyć rzadko spotykane medykamenty. Państwo posiada też swoją monetę.

W bliskim sąsiedztwie Watykan tanie pokoje posiada w ofercie. Są one też stworzone dla turystów. Dojazd do Stolicy Apostolskiej jest również bardzo łatwy. Z dworca głównego Termini można dotrzeć metrem albo autobusem. Do Stolicy Apostolskiej prowadzi Via Conziliazione, która wspomina Traktat Laterański. Prowadzi Via Conziliazione bezpośrednio na Plac Świętego Piotra oraz do Bazyliki. Na środku Placu Świętego Piotra zbudowano w 16 stuleciu ponad 20-metrowy egipski obelisk, który jak podaje podanie, był świadkiem męczeństwa świętego Piotra. Zbudowanie samej Bazyliki zajęła parę stuleci. Sam zabytek oraz jego zabytki do dnia dzisiejszego zachwycają zwiedzających z całego świata. W środku na uwagę zasługuje Pieta wykonana przez Michała Anioła, czterdzieści cztery ołtarze z relikwiami licznych świętych. Bazylika jest otwarta każdego dnia, zwiedzanie jest za darmo. Należy jednak pamiętać o stosownym stroju, głównie latem.

W trakcie urlopu w Watykanie warto obejrzeć Nowe Groty. Tu są groby 144 papieży. Zwiedzanie Nowej Groty jest darmowe i nie wymaga wcześniejszego zgłaszania. Jest możliwość zwiedzania także Starych Grot. To tu według tradycji pochowany jest Święty Piotr. Codziennie Stare Groty może odwiedzić maksymalnie 200 osób. Wymagane jest specjalnie zezwolenie.

Można zauważyć, że blisko zabytków Watykan nocleg tanio ma w swojej ofercie. To dobre miejsce do rozpoczęcia oglądania Stolicy Apostolskiej. W bliskiej odległości są się Ogrody Watykańskie. W Ogrodach Watykańskich są różnorakie drzewa, kwiaty, nieduże kapliczki. Ogrody Watykańskie można oglądać tylko w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Rezerwacji warto dokonać ze sporym wyprzedzeniem.

Znakiem Stolicy Apostolskiej jest Kaplica Sykstyńska. Została wzniesiona w 15 w., a freski wewnątrz zostały namalowane przez Michała Anioła, Pinturicchia, Signorellego, Botticellego, Ghirlandaia i Rossellego. To tutaj gromadzi się konklawe, czyli wybory nowego następcy św. Piotra.

Co ciekawe tanio hotel Watykan ma w swojej propozycji w bliskim sąsiedztwie tych szczególnych miejsc. Warto więc przybyć do tego miejsca na parę dni.

Powiązane tagi: stare groty watykan uniontravel.pl