Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Koziołki na ratuszowej wieży - Poznań

Koziołki na ratuszowej wieży - Poznań

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2012-12-01

Pyra to w innym znaczeniu ziemniak. Ryczka to stołek, a skibka jest kromką chleba. Te i wiele innych określeń z gwary poznamy w mieście Poznań. To stolica Wielkopolski. Miejscowość reklamująca się jako know-how albo Poznań: miasto doznań.

Koniecznie trzeba tutaj zatrzymać się na kilka dni, kiedy organizujemy wycieczkę objazdową po kraju. Poznań pokoje tanio oferuje na jego obrzeżach oraz rejonach oddalonych od śródmieścia. Nie jest to problematyczne, gdyż Poznań jest dobrze zorganizowany pod względem komunikacji miejskiej. Nawet z najdalszych osiedli Poznania czy sąsiednich miejscowości, szybko i wygodnie dojedziemy do centrum Poznania z wykorzystaniem autobusu, czy też Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, zwanego przez Poznaniaków pestką.

W centrum Poznania historia miesza się z nowoczesnością. Wędrówkę po mieście można rozpocząć od Starego Miata, na którym codziennie w samo południe, na wieży ratusza pukają się koziołki poznańskie, które wedle podań uciekły na górę wieży uciekając przed kucharzem. Na szczególne okazje jak np. Mikołajki, koziołki odziewane są w specjalne stroje. Przyciąga to coraz liczniejszą grupę przyjezdnych, szczególnie zaś najmłodszych. W trakcie pobytu na płycie starego miasta warto poznać kościół farny jak i nieduży kościółek na ulicy Żydowskiej, gdzie do dzisiaj odbywają się egzorcyzmy. W tym rejonie Poznań hotel tanio proponuje, gdzie w rozsądnej cenie mamy możliwość odpocząć i spróbować pyrów z gzikiem czy szneki z glancą.

W dalszej kolejności opłaca się przespacerować na Ostrów Tumski, by znaleźć się w miejscu, jakie jest początkiem chrześcijaństwa w Polsce. Tutaj też znajdują się groby Bolesława Chrobrego oraz Mieszka I. Prawdopodobnie tutaj również pochowana jest Dąbrówka.

Z katedry blisko nad poznańską Maltę. Jest to sztuczne jezioro z szeroką ofertą sportowo-wypoczynkową. Od parku wodnego poprzez stok narciarki, kolejkę górską, trasę rowerową po plażę. Na tym jeziorze odbywają się Mistrzostwa Świata i Europy oraz zawody Pucharu Świata w wioślarstwie. Każdego roku odbywa się tutaj uliczny festiwal teatralny Malta Festival. To idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu. W tym miejscu też znajduje się jedno z większych centrów handlowych, miejsca na wynajem biura oraz Poznań nocleg tanio oferuje w ścisłym centrum rozrywkowo-usługowym.

Obowiązkowym punktem w Poznaniu jest Stary Browar wraz z centrum handlowym, które jest centrum biznesu, kultury jak i sztuki. Stary Browar wywalczył mnogie, zagraniczne tytuły z dziedziny architektury. Zostało też uznane za wyjątkowe centrum handlowe średniej wielkości w całym świecie.

Kolejnym ciekawym obiektem jest Cytadela. W trakcie II Wojny Światowej stało się obronną twierdzą dla Poznania. Obecnie w tym miejscu mieści się cmentarz ofiar wojny, liczne forty oraz podziemne przejścia, Muzeum Wojska a także miejsce spotkań i wypoczynku dla mieszkańców Poznania.

Dla tych, którzy wolą cichszą okolicę, polecamy relaks nad Rusałką lub innymi jeziorami: Strzeszyńskim oraz Kierskim.

Powiązane tagi: koziąłki z ratuszowej wieży koziołki na ratuszowej wieży koziołki na wieży poznańskiej poznańskie koziołkina ratuszowej wież skibka chleba