Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Kraj Faraonów - Egipt

Kraj Faraonów - Egipt

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2012-10-28

Piasek, piramida, olbrzymi pomnik Sfinksa, słońce przez cały rok. To jedynie niektóre czynniki, które sprawiają, że Egipt staje się jednym z najchętniej zwiedzanych państw świata. Egipt to kraj arabski, mieści się w północno-wschodniej części kontynentu afrykańskiego. Fragment Egiptu znajduje się już na kontynencie azjatyckim. Obie strony kraju splata Kanał Sueskiego. Państwo położone jest nad Morzem Czerwonym oraz nad Morzem Śródziemnym. Jego ulokowanie sprawia, że to państwo chwali się popularnością wśród turystów z Polski jak i z całego świata. Na pozytywny odbiór Egiptu przemawiają też korzystne ceny jak i to, że Egipt pokoje tanio dysponuje w swojej ofercie przez cały rok. Przez całe państwo przepływa Nil. Delta Nilu roztacza się na terenie ok. 25 tysięcy kilometrów kwadratowych na północ od Kairu. Tworzą ją dwa główne odnogi Nilu: Damietta i Rosetta wraz z wielką liczbą drobnych, naturalnych i sztucznych kanałów, przybrzeżnych jezior i zalewów. Delta Nilu tworzy teren mocno zasiedlony i intensywnie zabudowany.

Biorąc pod uwagę kilka tysięcy lat historii tego kraju jest kilka obowiązkowych miejsc, które trzeba obowiązkowo zobaczyć. Startowym punktem na mapie musi być miasto Aleksandria. To drugie co do wielkości miasto Egiptu. W tym mieście mieści się największy morski port. To także istotny ośrodek przemysłowy, naukowy i handlowy, kulturalna stolica tego kraju. Przybywają tu tysiące obcokrajowców, gdyż Egipt tani nocleg ma w swojej ofercie także w Aleksandrii. Warto swoją uwagę skierować na Bibliotekę Aleksandryjską, najokazalszą starożytną bibliotekę świata. Koniecznie trzeba zobaczyć Królewskie Ogrody Montaza. Jednym z wyjątkowych zabytków jest Serapeum (285-246 rok p.n.e.) wraz z tzw. kolumną Pompejusza (297 rok naszej ery). Kolejnym wyjątkowym miejscem na mapie turystycznej egipskiego kraju jest Giza, która znana jest jako teren najbardziej imponujących budowli starożytnych czyli piramid, powstałych na na przestrzeni i w większości w dwudziestego piątego wieku przed naszą erą. Zespół piramid w Gizie to 2 największe piramidy stworzone w Egipcie za czasów starożytności i faraonów oraz piramida Mykerinosa. To w tym miejscu stoi majestatyczny Sfinks, piramidy: Cheopsa oraz Chefrena.

Koniecznym do zobaczenia miejscem w czasie wyprawy do Egiptu jest miasto Kair, czyli stolica Egiptu. Do turystycznych atrakcji można zaliczyć między innymi bazar Khan al Khalili, jeden z najbardziej rozległych w całym świecie. Pośród dziesiątków wąskich uliczek i handlowych pasaży ulokowały się sklepiki, wszelkiej maści kramy, palarnie nargili, malutkie kafejki oraz stragany uginane pod ciężarem warzyw i tropikalnych owoców. Każdy może tu dostać prawie wszystko. Ten bazar to wspaniała orientalna mieszanka kolorów, zapachów, odgłosów wąskich i wypełnionych uliczek, bardzo szybko rozstawionych kramów, śpiewu muezinów i krzyku handlujących. Pośród tych wąskich uliczek tanie hotele Egipt ma do zaoferowania obcokrajowcom. To wyjątkowy sposób na spędzenie kilku dni w środku innej kultury. Koniecznie trzeba wybrać się do Dzielnicy Koptyjskiej, do Miasta Umarłych czy kairskiego muzeum. Oprócz miast historycznych w Egipcie znajduje się także kilka ośrodków wypoczynkowych. Najpopularniejszymi są Sharm el Sheikh oraz Hurghada. Należy też wspomnieć o Asuan, Dahab czy Nuweiba.

Powiązane tagi: cheops faraon kolorowy sfinks egipski kraj faraona pomnik faraona przeplywa przez kraj faraonow stolica faraonów stolica kraju faraona stolica kraju faraonów stolica ktaju faraonow