Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Letnia mekka Polaków - Władysławowo

Letnia mekka Polaków - Władysławowo

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-11-27

Nieduże miasto nad Bałtykiem. Latem urasta do miary jednego z najbardziej obleganych kurortów w Polsce. To we Władysławowie mnóstwo osób spędza wakacje. W związku z tym kilka zdań o tym mieście. Historia regionu oraz miasta sięga XIII w. Z tego czasu pochodzą podania o pierwszych osadach. Dopiero czterdzieści lat temu miejscowość otrzymała miejskie prawa. Do dużego rozwoju regionu przyczyniło się wybudowanie portu. Miało to wpływ na rozwój gospodarczy jak również turystyki. W związku z tym tanie pokoje Władysławowo posiada w swej szerokiej ofercie noclegów.

W mieście znajduje się parę obiektów, które warto zwiedzić w przerwach od plażowania. Władysławowo jest ściśle związane z gen. Władysławem Hallerem. W budynku, który był własnością generała, znajduje się Centrum Pamięci Gen. Hallera. W muzeum możemy zobaczyć fotografie przedstawiające dzieje ratowania Pomorza.

W mieście jest niepowtarzalna nigdzie indziej Aleja Gwiazd Sportu. Co roku są dodawane gwiazdy nowych utalentowanych sportowców i trenerów. Kolejnym ciekawym obiektem jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To ponoć w tym miejscu mieszczą się najbardziej interesujące witraże na świecie. W pobliskiej dzwonnicy mieści się dzwonnica z platformą widokową. Kolejnym punktem z tarasem widokowym jest wieża Domu Rybaka. Z jednej i drugiej wieży rozciąga się cudowny widok na panoramę miasta i bliskie miejscowości.

Kolejną atrakcją miasta jest Muzeum Motyli. Mieści się ono w Domu Rybaka. Najstarsze eksponaty w gablotach pochodzą z początku dwudziestego wieku. Nie uległy zniszczeniom w czasie obu wojen światowych. Na wystawie możemy dostrzec najpiękniejsze motyle świata.

Największą atrakcją miasta jest piaszczysta plaża. W obrębie Władysławowa jest przeszło 20 km plaż, których forma jest niezwykle urozmaicona: od piaszczystych i szerokich aż do o stromych brzegach z kamieniami. Najczęściej popularnością cieszą się kąpieliska morskie strzeżone, jakie co roku wywalczają tytuł na najbardziej bezpieczne w rejonie. W sezonie letnim na plażowiczów czekają wspaniałe atrakcje: wodne zjeżdżalnie, wypożyczalnie sportowego ekwipunku, dla najmłodszych dmuchane zamki, gastronomiczne punkty, turnieje piłki siatkowej, nożnej, a wieczorami oraz przez całą noc organizowane są występy artystyczne oraz dyskoteki. Ze względu na turystyczne atrakcje Władysławowo nocleg tanio posiada do zaproponowania mnogo przyjeżdżającym turystom.

Podczas wakacji w mieście koniecznie trzeba zobaczyć okoliczne miasteczka, które są tak samo atrakcyjne. Również tam tanie hotele Władysławowo ma do zaoferowania turystom lubiącym komfort wypoczynku.