Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Matka Boska Licheńska - Licheń

Matka Boska Licheńska - Licheń

Autor: Weronika Milewska, data dodania: 2013-02-16

Według podań historii na wzgórzach dzisiejszego Lichenia znajdowała się świątynia pogan. W świątyni zamieszkiwał szatan pogański nazywany przez tubylców licho. W dwudziestym stuleciu naukowcy odkryli pozostałości świątyni pogan. Pierwsze informacje o miejscowości w tym rejonie pochodzą z XII stulecia. Miejscowość leżała na drodze szlaku bursztynowego. Prawa miasta wioska miała nadane w piętnastym stuleciu. Dokumenty informują, że Licheń był słabo rozwinięty pod względem gospodarczym. W czasie szwedzkiego potopu Licheń został kompletnie zniszczony. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych sanktuariów w Polsce. Corocznie przybywa do Lichenia przeszło 2 mln pielgrzymów. Ze względu na sporą liczbę pielgrzymek tanie pokoje Licheń ma do zaproponowania tym, którzy odwiedzają sanktuarium.

To co przyciąga w to miejsce pielgrzymów to Sanktuarium Matki Bolesnej Królowej Polski. Historia kultu maryjnego w tym miejscu powiązana jest z niedużym obrazem Matki Bożej. Obraz powstał najprawdopodobniej w XVII stuleciu i umieszczony został w kapliczce w pobliskim lesie. Pod koniec XIX wieku miejscowy pasterz kilka razy objawiła się mu Matka Boska. Początkowo nikt nie uwierzył księdzu. Podejście zmieniło się w momencie zapanowania epidemii cholery, która została zapowiedziana w objawieniach . Wtedy to tubylcy zaczęli się modlić przed wizerunkiem Matki Bożej. Władze kościelne postanowiły po wielu świadectwach przenieść obraz z lasu do licheńskiego kościoła. Same objawienia nigdy nie zostały zaakceptowane przez władze kościelne. Oprócz kościoła znajdują się w Licheniu również inne wartościowe obiekty dla pielgrzymów. W lesie grąblińskim wybudowano krzyżową drogę i dwie kapliczki dużą i małą. W mniejszej mieści się kamień pochodzący z głębi lasu grąblińskiego, mający wg wierzeń przedstawiać wypalone stopy Matki Bożej. W związku ze zwiększającym się zainteresowaniem wokół maryjnym sanktuarium tani nocleg Licheń posiada w swojej ofercie. To zachęca do zaplanowania kilku dni w tym rejonie.

W centralnej części starego sanktuarium mieści się kościół Świętej Doroty. Do roku 2006 mieścił się cudowny obraz Matki Boskiej. Obok świątyni stoi dwudziestopięcio metrowa kamienna góra czyli Golgota. Golgota wzniesiona została z kamieni narzutowych przyniesionych przez pielgrzymów.

W tym mieście oraz okolicach tanie hotele Licheń ma we własnej ofercie. To powoduje, że wiele osób przyjeżdża z zagranicy. Największe zainteresowanie wzbudza nowa bazylika z największymi organami w Polsce.

Powiązane tagi: anything góra kamienie przyniesione przez pielgrzymów lichen matka boska lichenska lichen naukowcy licheń to świątynia szatana matka boska matka boska licheńska matka boska licheńska taka jak w meksyku poganie lichem tani obraz matka boska uniontravel.pl zbrojownia licheń