Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Miasto La Furia Roha - Madryt Hiszpania

Miasto La Furia Roha - Madryt Hiszpania

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2012-07-01

Madryt to główne miasto oraz największa miejscowość Hiszpanii. Miasto ulokowane w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama, nad brzegiem rzeki Manzanares. Jedno z z najstarszych miast na starym kontynencie, którego początki sięgają Cesarstwa Rzymskiego. rok do roku Madryt nawiedzają miliony turystów z różnych zakątków świata. Wpływ na to ma ciągle dobra aura oraz to, że Madryt pokoje tanio ma w swojej propozycji.

Madryt to czwarte najbogatsze miasto w zjednoczonej Europie. W mieście znajduje się centrum finansowe i handlowe Hiszpanii. Siedziby mają tutaj największe firmy na świecie.

Domiasta opłaca się udać się samolotem. Miasto jest skomunikowane ze wszystkimi stolicami Europy. Można przyjechać autem oraz autobusem. Jednak taka podróż trwa dwa dni.

Ze względu naswoją długą historię Madryt ma szeroką propozycję zabytków. Miasto jest najwyżej zbudowaną stolicą europejską. Usytuowany jest 600 metrów nad poziomem morza. Centrum miasta jest Puerta del Sol, półokrągły plac otoczony zabytkowymi kamienicami. Jest to część, z którego mierzy się wszelakie drogi w kraju. Na placu znajduje się posąg niedźwiedzia zajadającego leśne owoce. To najpopularniejsze miejsce spotkań zauroczonych w sobie osób.

Kolejnym istotnym punktem jest Plac Królewski, który do dzisiaj przyciąga tysiące mieszkańców a także turystów. Potocznie jest nazywany podniebnym teatrem Madrytu. Ważnym punktem Madrytu uważa się Królewski Pałac. Pałac ten został zaprojektowany przez włoskich mistrzów: Sacchettiego i Sabatiniego. Aktualnie Palacio Real pełni rolę reprezentacyjną.

Kolejnym obowiązkowym zabytkiem jest Katedra La Almudena. Ta budowla została wybudowana na 500 lecie odkrycia Ameryki. Katedra wznosi się w centralnej części Madrytu. Warto wybrać się także na Gran Via. Jest jedną z głównych ulic Madrytu. Ciągną się wzdłuż niej wieżowce o interesującej architekturze – niektóre zwieńczone wieżami. Całości dopełniają sklepy, restauracje, teatry, motele. Także w centrum miasta tani nocleg Madryt ma w swojej ofercie noclegów. Taka baza noclegowa jest doskonałym punktem do rozpoczęcia wycieczek po tym pięknym mieście.

Obowiązkowym miejscem zwiedzania hiszpańskiej stolicy jest Plaza de Toros de las Ventas. To regionana arena do corridy. Została wzniesiona na początku XX stulecia. Na arenie odbywają się zawody sportowe a także koncerty gwiazd muzyki.

W Madrycie znajdziemy także znaczną liczbę muzeów. Najsławniejszym jest Prado. Jedno z ważniejszych muzeów na świecie. W swoich zbiorach ma niesamowite kolekcje królewskie. W muzeum są dzieła największych artystów w historii ludzkości. To przykład tylko jednego z wielu muzeów.

W Madrycie znajduje się także bardzo dużo parków, w których można schować się w trakcie upałów. Po całym Madrycie są też rozsiane różne hostele, tanie hotele Madryt, prywatne kwatery, które proponują sensowne zakwaterowanie w trakcie wakacji w Madrycie. Sprawnie stworzona komunikacja w Madrycie powoduje, że do każdej części miasta można dostać się w niedrogi a także szybki sposób.