Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Miasto tysiąca atrakcji - Kudowa-Zdrój

Miasto tysiąca atrakcji - Kudowa-Zdrój

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-12-09

Miejscowość spełniająca rolę uzdrowiska. Z uwagi na swoje położenie Kudowa-Zdrój określana jest jako miejscowość turystyczna. Organizując urlop trzeba wziąć ją pod uwagę.

Miasto jest uzdrowiskiem podgórskim. Kudowa-Zdrój wspiera się o Góry Stołowe, co powoduje, że panuje właśnie tu bardziej łagodny klimat. Warunki klimatu mają korzystny wpływ na wiele procesów ustrojowych takich jak układ krwionośny, oddychanie i trawienie, funkcje mięśniowe i nerwowe. Podstawowym bogactwem kurortu są naturalne pokłady mineralnych wód. Uzdrowisko istnieje już od początku siedemnastego stulecia. Kilka razy przeprowadzano tu rozbudowę . Z tego powodu tanie pokoje Kudowa-Zdrój ma do zaoferowania turystom i pacjentom. Kudowa-Zdrój wzmiankowana jest w drugiej połowie piętnastego stulecia. W związku z tym należy do najstarszych uzdrowisk w naszym kraju jak i na starym kontynencie. Spełnia swoją rolę po dziś dzień.

Jednym z najbardziej interesujących miejsc w Kudowie-Zdrój jest Kaplica Czaszek. Niepowtarzalne nigdzie indziej takie miejsce w kraju i jedno z trzech spośród europejskich państw. Jest to wspólny duży grobowiec ofiar śląskich wojen oraz zakaźnych chorób w XVIII wieku. Wszystkie ściany kaplicy są wyłożone czaszkami oraz kośćmi ludzkimi.

Kolejnym interesującym miejscem jest Szlak Ginących Zawodów. Gospodarstwo składa się z wielu zabudowań wiejskich zbudowanych z drewna, wiatraka, pracowni garncarskiej oraz ptasiego mini zoo. W jednej z nich mają miejsce pokazy wypieku chleba na zakwasie chlebowym. Każdy z odwiedzających ma możliwość skosztowania chleba oraz toczenia glinianych naczyń na kole garncarskim. W ogromnym szałasie z drewna możemy odpoczywać przy ognisku nawet podczas deszczu. W ciepłe oraz pogodne dni można obserwować lot szybowców unoszących się nad górami po stronie Czech. W tych rejonach Kudowa-Zdrój tanie pokoje ma w ofercie skierowanej do tych, którzy chcą wypocząć w niecodziennej formie. Kolejnym interesującym miejscem jest Muzeum Żaby. Jest to pierwsze muzeum takiego rodzaju w kraju.

Liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe, narciarskie trasy zjazdowe oraz biegowe tak po czeskiej jak i polskiej stronie granicy, szlaki kajakarstwa górskiego na okolicznych rzekach, możliwość poznania górskiej wspinaczki, czynią to miejsce niezwykle atrakcyjne przez okres całego roku. Miłośnicy różnych sportów aktywnie spędzą wolne chwile na tenisowych kortach i sportowych boiskach. Place zabaw dla dzieci, dwa Parki Rodzinnej Rozrywki, Park Linowy, skatepark, ośrodki hippiczne oraz szereg innych atrakcji sprawiają, że Kudowa-Zdrój to wspaniałe miejsce do ruchliwego relaksu. Dla bardziej wymagających gości Kudowa-Zdrój hotel tanio oferuje przyjeżdżającym na wakacje.

Powiązane tagi: kudowa zdrój