Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Miasto u stóp Śnieżki - Karpacz

Miasto u stóp Śnieżki - Karpacz

Autor: Weronika Milewska, data dodania: 2012-10-28

Miasto w Karkonoszach, prawa miasta II połowy XX wieku od 1960 roku. Natomiast pierwsze podania o osadnikach w tym miejscu sięgają dwunastym stuleciu. Miasto turystyczna, która proponuje dużo atrakcji latem, a także podczas zimy. To doskonałe miejsce do pieszych wędrówek w góry, a także doskonałe miejsce do rozwijania sportów zimowych. Jako miejsce ściśle turystyczna Karpacz pokoje tanio proponuje przez okrągły rok.

Szczególnie polecanym miejscem w mieście jest kościółek Wang. Świątynię zbudowano na przełomie XII i XIII stulecia. Do dnia dzisiejszego zwiedza to miejsce ponad sto tysięcy podróżujących, by oglądać ciekawe widoki lub po to, by zrobić sobie zdjęcie z Duchem Gór. Następnym charakterystycznym miejscem jest Trójkąt Bermudzki Karpacza. To dość tajemnica, której do dzisiaj nie wyjaśniono. Pomimo, że teren jest nachylony, to samochody z wyłączonym silnikiem poruszaja się same pod górę. Wielu badaczy starało się wytłumaczyć zjawisko, ale bez skutku.

W środku miasta niedaleko kościółka jest budynek dawnej karczmy sądowej. Karczma służyła do dwóch celów, po pierwsze była miejscem spotkań towarzyskich dla tubylców, z drugiej natomiast była siedzibą urzędowania sołtysa, który właśnie tutaj prowadził rozprawy sądowe z udziałem wiejskich ławników. Naprzeciw budynku "Bachus" rośnie wspaniały okaz starej lipy. Jest to pomnik przyrody, bowiem wiek drzewa wynosi ponad dwieście pięćdziesiąt lat, obwód przeszło 5 metrów a jego wysokość dwadzieścia dwa metry.

W Karpaczu znajduje się również Muzeum Zabawek. Wewnątrz mieści się wyjątkowa kolekcja lalek. W pobliżu tego miejsca tanie hotele Karpacz posiada, które proponują szeroką ofertę noclegów.

W Karpaczu Górnym znajduje się wybudowany wiatrak-miniatura z bocianem i młynarzem na dachu. Wedle legendy dawno temu znajdował się w tym miejscu normalny młyn, a woda wybijająca pod młynem posiadała nadzwyczajną moc. Córka młynarza zakochała się w Duchu Gór, chciała, by duch skosztował wody, która posiadała moc odwzajemniania uczuć. Wrzucona w wodę moneta pozwalała powrócić w to zaczarowane miejsce.

Podczas wizyty w Karpaczu warto zaplanować kilka dni na odwiedzenie sąsiednich okolic, które proponują całe mnóstwo atrakcji. W wyrobiskach sztolni poszukiwawczej znajduje się podziemny szlak turystyczny. W trakcie pokonywania drogi chodnikami wyrobisk, jak i labiryntem Uranosa obejrzymy uniklany Skarbiec Walonów, czyli zbiór minerałów szlachetnych kamieni, kopalin i kruszców pochodzących z kolekcji Sudeckiego Bractwa Walońskiego.

Co ciekawe także w sąsiednich wioskach tani nocleg Karpacz oferuje tym turystom, którzy cenią sobie spokój. Interesującą ofertę można odnaleźć na drodze na Śnieżkę. Przecież to obowiązkowy punkt dla każdego zwiedzającego. Na jej szczycie mieści się obserwatorium.

Powiązane tagi: karpacz karpacz atrakcje karpacz atrakcje latem karpacz latem karpacz zimą kopiowanie śnieżki miasto u stóp sniezki