Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Miasto z Darem Pomorza - Gdynia

Miasto z Darem Pomorza - Gdynia

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-10-27

Pierwotne podania o miejscowości pochodzą z XIII wieku. Wtedy to wioska należała do cysterskiego zakonu z Oliwy. W następnym okresie wioska została przekazana do zakonu Kartuzów. Osada była własnością zakonu aż do pierwszego rozbioru Polski. Miejskie prawa zostały nadane Gdyni na początku XX wieku. Przyczyną tego była budowa portu jak i doprowadzenie kolei a także połączenia Gdyni z pozostałymi regionami kraju. Gdynia obok Sopotu i Gdańska tworzy Trójmiasto. Jest miastem popularnym wśród przyjezdnych. Dlatego też Gdynia pokoje tanio ma do zaoferowania przede wszystkim w okresie urlopowym. Miasto kusi również sporą liczbę inwestorów. Ma na to wpływ idealne położenie miejscowości oraz rozbudowana sieć dróg z pozostałymi miastami w Polsce jak i poza granicami.

Gdynia przyciąga nie tylko licznymi atrakcjami, ale również ciekawymi budynkami i miejscami. Najczęściej wybieranymi miejscami przez turystów oraz mieszkańców jest Skwer Kościuszki oraz Aleja Zjednoczenia. Z tych miejsc można podziwiać wpływające do portu z wszystkich stron wód żaglówek. Codziennie można obserwować żaglowiec Dar Pomorza oraz niszczyciel ORP Błyskawica. Tutaj również mają miejsce festyny i koncerty.

Innym ciekawym obiektem jest gdyńskie akwarium. Powstało w roku 1971 i posiada zbiory fauny i flory morskiej zarówno w muzealnej formie, jak i akwaryjnej. W akwariach możemy obserwować morskie zwierzęta, a także zwierzęta słodkowodne ze wszystkich stron świata. Szczególną atrakcją jest zbiornik z żywą rafą koralową. Miejscowość jest położona nad morzem. Wyjątkowo dużo turystów przybywa do miasta w czasie wakacji letnich. Gdynia kusi piaszczystymi plażami a także tym, że tani nocleg Gdynia posiada stale w swojej ofercie. Przyjezdni ochoczo odwiedzają Bulwar Nadmorski. Bulwar ma 1,5 kilometra długości. Tutaj turyści przybywają obserwować zachód Słońca. W mieście istnieje również Kamienna Góra, ma ponad 50 metrów wysokości. To doskonałe miejsce widokowe na miasto, port i Bałtyk. Można obserwować z niej także Hel.

Kościół Św. Michała Archanioła stoi tuż przy ulicy Arciszewskiej na Oksywiu i jest najstarszą budowlą w Gdyni. Wzniesiono ją na początku XIII stulecia, jednak w siedemnastym stuleciu została zniszczona podczas wojen szwedzkich. Została odbudowana, a potem znów zburzona podczas II Wojny Światowej. Ponownie wziesiony kościół góruje nad Gdynią do dziś, otoczony cmentarzem i licznymi zabytkami z XIX i dwudziestego wieku. Także tanie hotele Gdynia ma we własnej szerokiej ofercie noclegów. Dedykowana głównie dla tych, którzy tutaj przybywają rozwijać swój biznes.

Powiązane tagi: wiktor bąk gdynia