Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Sopot

Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Sopot

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2012-11-28

Miasto położone nad Morzem Bałtyckim. Ulubione miejsce wypoczynkowe turystów z kraju. Równie często zwiedzane jest przez turystów spoza naszego kraju. Najwięcej osób przybywa tutaj w wakacje stąd też tanie pokoje Sopot proponuje większości zainteresowanym urlopem w tym mieście.

Osadnictwo w tym regionie istniało już w VI wieku. Od początku doceniono wartość bursztynu, który był transportowany aż do rzymskiego imperium. Przez kolejne wieki osada rozrastała się, przybierając rodzaj miasta wypoczynkowego oraz kurortu uzdrowiskowego. Na początku XX wieku Sopot otrzymał miejskie prawa. Od tamtej pory Sopot przeżywa bardzo szybki rozwój, który ma miejsce aż do dzisiaj.

Zakopane posiada Krupówki, Łódź jest dumny z ul. Piotrkowskiej a Sopot ma ul. Bohaterów Monte Cassino. To najpopularniejsza ulica Sopotu, znana powszechnie jako Monciak. Ulica wiąże ze sobą Molo oraz Operę Leśną. To punkt, w którym mieści się wiele sklepów, restauracji, dyskotek. Wymarzone miejsce dla turysty. Koniecznym do zobaczenia miejscem jest molo. Najdłuższy trakt z drewna takiego typu w naszym kraju oraz na naszym kontynencie. Molo odwiedzane jest przez turystów całorocznie. Od początku maja do końca września wstęp jest płatny. Nieopodal molo mieści się Grand Hotel, ale również Sopot hotele tanio oferuje turystom o mniejszym portfelu.

Od 1964 roku w Spocie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki. Do miasta zjeżdżały wybitne gwiazdy muzyki. Wydarzenie to przyciąga tysiące fanów do Sopotu i przed ekrany odbiorników TV. Ciekawym punktem jest przystań rybacka. Dzień w dzień możemy kupić tutaj świeże ryby jak i zobaczyć ekspozycję łodzi i sprzętu rybackiego. Na terenie przystani znajduje się także kaplica szczęśliwego powrotu z morza. W przeszłości w Sopocie istniało więcej przystani, natomiast obecnie przetrwała jedna jedyna. Innym wyjątkowym budynkiem dla Sopotu jest Krzywy Domek. To dość magiczny projekt, który przyciąga tysiące turystów. Dlatego też stał się jednym z głównych atrakcji Sopotu.

Tak czy inaczej Sopot znany jest jako miasto turystyczne. Ogromna liczba piaszczystych plaż co roku kusi wielu turystów. Pobliskie restauracje zachęcają zapachem świeżo smażonych ryb. Najpopularniejsze ryby Morza Bałtyckiego to flądra, dorsz, łosoś, makrela, szprot czy śledź. Niestety połów niektórych z nich w letnich porach jest zakazany. Wielce prawdopodobne jest, że kupiona ryba przypłynęła do nas z zagranicy. W związku z dużym popytem na to miasto Sopot nocleg tanio posiada w ofercie. W większości są to kwatery prywatne. W związku z tym trzeba koniecznie udać się do tego miasta i spędzić kilka nadmorskich dni.

Powiązane tagi: miedzynarodowy festiwal piosenki sopot