Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Nad pięknym modrym Dunajem - Wiedeń Austria

Nad pięknym modrym Dunajem - Wiedeń Austria

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2013-02-17

Miasto ulokowane nad rzeką Dunaj. Główne miasto Austrii. Z tego miasta pochodzi kilku światowej klasy kompozytorów - do wiedeńskich klasyków należą przecież Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven jak również Franz Joseph Haydn. Warto więc przyjechać do Wiednia by poznać jego historię a także zabytki.

Do miasta można dotrzeć na różne sposoby. Najmocniej komfortowym połączeniem jest podróż samolotem. Można także wybrać kolej albo własny samochód. Pomimo tego, że Wiedeń to stolica o światowej randze, to pokoje tanio Wiedeń ma w swojej ofercie. Powoduje to, że co roku miasto nawiedzają rzesze podróżujących.

Znaczącym zabytkiem w mieście jest Hofburg. To historyczna siedziba Habsburgów. Obecnie zamek liczy ponad siedemset lat. Budynek jest imponujący. Ma ten zamek aż 19 dziedzińców, 50 klatek schodowych, 2600 pokoi i muzeów, kaplic, terenów zielonych, bibliotek oraz innych pomieszczeń.

Większość interesujących zabytków godnych obejrzenia znajduje się na Starym Mieście. Wiedeńska starówka jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na starym kontynencie. Pośród wspaniałych alejek tani nocleg Wiedeń proponuje zwiedzającym. Warto zobaczyć świątynię Świętego Stefana, której najstarsze części pochodzą z okresu wieków średnich. Wokół katedry mieści się też wiele kamienic z XIX wieku. Pośród tych zabudowań jest także budynek Opery Narodowej a także Muzeum Sztuki. Na Starym Mieście znajduje się także kolumna Świętej Trójcy. Została wybudowana na pamiątkę plagi dżumy. W Wiedniu usytuowanych także kilka rezydencji, które obowiązkowo trzeba zwiedzić. Warto zobaczyć pałac Schönbrunn, który uważany jest za jeden z najcenniejszych tego typu. Na pobliskim wzniesieniu jest pawilon widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Drugi istotny budynek to Belweder, który składa się z Górnego Belwederu jak i Dolnego Belwederu. Oba budynki są oddzielone francuskim ogrodem. W trakcie poznawania warto zobaczyć także Palmenhaus a także Schmetterlinghaus.

Przybywając do miasta warto zakupić Vienkarte, która została przygotowana specjalnie dla podróżujących. Ta karta kosztuje około 15 EUR i umożliwia korzystanie z transportu miejskiego bezkosztowo. Również z tą kartą sporo budynków w mieście można zwiedzić także bezkosztowo. Następnym interesującym sposobem poznawania Wiednia jest darmowe wypożyczenie roweru. Początkowa godzina jest bezkosztowa, każda następna kosztuje około dwóch euro. Jeżeli ktoś preferuje podwyższony komfort wakacji to tani hotel Wiedeń posiada do zaproponowania zwiedzającym. Takie ułatwienia sprawiają, że Wiedeń można oglądać za nieduże pieniądze.

Powiązane tagi: atrakcje dunaju - austria baseny węgry ranking czy warto zwiedzić w wiedniu belweder dunaj dunaj austria dunaj w wiedniu dunaj wiedeń miasteczka nad rzekami nad pięknym modrym dunajem nad pięknym modrym dunajem na rowerze rowerem nad dunajem rzeka dunaj austria tani nocleg wiedeń wiedeń wieden dunaj wiedeń nad dunajem wiedeń nad rzeką wiedeń rzeka wiedeń zabytki zabytki historyczne nad pięknym modrym dunajem zbrojownia wiedeń