Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Nasza polska Wenecja - Szczecin

Nasza polska Wenecja - Szczecin

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-12-12

Miasto położone w bliskiej odległości od niemieckiej granicy oraz w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Ze względu na taką lokalizację Szczecin stanowi gospodarcze centrum regionu. Miasto ma też wiele zabytków, więc jest znaczącym turystycznym ośrodkiem.

Miasto jest dobrze skomunikowane z pozostałymi regionami w kraju oraz krajami nadbałtyckimi. Sprawnie zaplanowane połączenie kolejowe i morskie powodują, że krajowi jak i zagraniczni turyści chętnie wybierają Szczecin na wakacje. Szczecin ma też port osobowy, co powoduje, że latem chętnie przyjeżdżają również turyści ze Skandynawii. Istotnym elementem jest również cena. Dla gości z innych krajów odpoczynek w mieście jest stosunkowo tani. Dla wszystkich przyjezdnych gości tanie pokoje Szczecin ma do zaproponowania nie tylko na prowincji miasta, ale również w ścisłym centrum Szczecina.

Popularnym miejscem w Szczecinie są Jasne Błonia. To park porośnięty platanami. To największe w kraju skupisko tych drzew. Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni chętnie spacerują do tego parku. Wały Chrobrego są jednym z najpiękniejszych miejsc w krajach europejskich. Mają długość 500 metrów oraz mają wysokość prawie dwudziestu m. Z nich roztacza się wspaniały widok na panoramę Szczecina i port. Innym interesującym miejscem są tarasy podziemne w Szczecinie. To największy schron cywilny w Polsce z okresu Drugiej Wojny Światowej. Schron znajduje się na głębokości V piętra. Do dnia dzisiejszego okrywa tajemnicą niezbadane miejsca. W dawnych kamienicach Szczecin noclegi tanio oferuje. To oferta dla tych, którzy chcą odpocząć w domowym klimacie. Takie miejsca odnajdziemy na obszarze całego Szczecina.

Sama organizacja miasta jest także bardzo interesująca. Miasto układem urbanistycznym przywodzi na myśl Paryż. Co więcej największe place Szczecina przywodzą na myśl pas gwiazdozbioru Orion: Alnilam, Alnitak i Mintaka. To jeszcze dobitniej podkreśla niespotykany charakter miasta.

Zespół zabudowy fabrycznej nad rzeką Odra nosi nazwę szczecińskiej Wenecji. Wzdłuż Odry znajdują się zabytkowe zabudowania wytwórni drożdży oraz alkoholi. W planach miasta jest rewitalizacja tych zabudowań i przekształcenie ich w hotele. Mimo tych planów Szczecin hotel tanio obecnie posiada w swojej ofercie. W Szczecinie funkcjonuje także najstarsze kino na świecie. Wyświetla filmy ciągle od początku XX wieku.

Rozkoszą dla smakoszy poszukujących regionalnych specjałów, są Starki (piwnice). Starka to dawna wódka. Dzisiaj jest produkowana tylko w Szczecinie - stała się regionalnym specjałem. W udostępnianej grupom do zwiedzania starej fabryce spacer pośród leżakujących w olbrzymich beczkach z drewna alkoholi wieńczy smakowanie różnorakich rodzajów Starki.

Powiązane tagi: polska wenecja szczecin odra