Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Państwo Słońca - Hiszpania

Państwo Słońca - Hiszpania

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-11-11

Najrozleglejsze państwo na Półwyspie Iberyjskim. Pierwotnie rejony te były własnością ludów z Afryki. Dopiero w VIII wieku obszar ten został zdobyty przez Maurów. Panowanie tego ludu trwało aż do XIV wieku. Pierwotnym królem stał się Peyalo wywodzący się z rodu Wizygotów.

Teraz Hiszpania jest ważnym państwem europejskim. Dla wielu symbolem identyfikacyjnym Hiszpanii są słońce i gorące piaski. Każdego roku kraj ten odwiedzają tysiące turystów z Polski jak i z całego świata. Do Hiszpanii najkorzystniej udać się drogą powietrzną. Podróż jest szybka oraz komfortowa. Właściwie każde duże miasto w kraju ma własne lotnisko, co powoduje, że można dolecieć do każdego rejonu w Hiszpanii. Można też samodzielnie przygotować transport. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że taka podróż trwa prawie 48h. Tak samo długo podróż trwa pociągiem oraz autobusem. Jako region o rozwiniętym rynku usług turystycznych tanie pokoje możemy zabukować przez okrągły rok.

Poszukując hotelu na pobyt w Hiszpanii, należy pamiętać, że rejon jest bardzo różnorodny i w każdej części prezentuje się inaczej. Północ kraju przypomina Zieloną Irlandię. Południowa część kraju to przede wszystkim kulturowe wpływy afrykańskie. Hiszpania to też kraj górzysty. Większość państwa stanowią górskie Pireneje oraz wzniesienia co tylko powiększa różnorodność tego państwa.

Ilość gości zagranicznych nawiedzających Hiszpanię wyniosła ponad siedemdziesiąt jeden mln, którzy wypoczywali przede wszystkim na śródziemnomorskim wybrzeżu Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa del Azahar, Costa Blanca, Costa Montanesa, Costa Dorada, Costa Vasca, Costa Verde, Rias Altas, Rias Bajas lub nawet na Balearach. Sporą dozą popularności cieszą się też Wyspy Kanaryjskie wraz z ich subtropikalną roślinnością i ciekawymi zjawiskami związanymi z aktywnością wulkanów. Również ożywiony ruch turystyczny spowodował, że porty lotnicze w Las Palmas a także na Majorce stały się jednymi z największych portów lotniczych Europy. Najbardziej wartościowe zabytki mają miasta: stolica Madryt (obok architektonicznych zabytków są tutaj liczne kolekcje sztuki, czy słynne muzeum Prado), Burgos, Toledo, Barcelona, Salamanka (z najstarszym uniwersytetem w państwie) a także Saragossa. W zabytki z czasów rzymskich obfituje Tarragona i Sagunto, z czasów arabskich Sewilla, Kordoba, a szczególnie Grenada Alhambra oraz Generalife – perła mauretańskiej architektury. Miastem pielgrzymkowym o europejskiej sławie jest Santiago de Compostela. We wszystkich tych miastach tanie hotele można wynająć. Sprawia to, że za niewielkie pieniądze możemy wygodnie wypocząć.

Jeżdżąc po ciekawych miastach a także wsiach Hiszpanii warto zagustować w miejscowej kuchni. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dań tego kraju to tapas. To małe przekąski serwowane do wina i napojów. Występują w kilkunastu odmianach. Podczas planowania wakacji w Królestwie Hiszpanii trzeba zastanowić się nad wakacjami w jakimś mniejszym miasteczku. Głównie dlatego, że tani nocleg można znaleźć a także posmakować oryginalnej Hiszpanii.

Powiązane tagi: hiszpania państwo słońca sagunto hiszpania uniontravel.pl