Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Spodek na tle miasta - Katowice

Spodek na tle miasta - Katowice

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-10-29

Obiektem rozpoznawalnym dla Katowic jest spodek. Z góry wygląda jak latający spodek. Ale nie – to, nie jest to niezidentyfikowany obiekt latający. To hala i to duża hala widowiskowa. Wewnątrz jej odbywają się na dużą skalę imprezy sportowe. Również tutaj dają koncerty najbardziej znane gwiazdy muzyki.

Stolica Górnego Śląska, węglowego zagłębia Polski. Biorąc pod uwagę jej położenie, do Katowic można łatwo dotrzeć. Autostradą A4 bądź ekspresowymi drogami przyjedziemy z każdego regionu Polski. Katowice także posiadają dwa lotniska – pasażerskie jak i sportowe, w związku z tym każdy może dotrzeć tu samolotem. Także sieć kolejowa jest dobrze zorganizowana. Miasto to jest połączone ze wszystkimi ważnymi miastami w kraju. Niedaleko miasta biegną również znaczące międzynarodowe szlaki komunikacyjne. Sporo osób zostaje w Katowicach aby odpocząć, ponieważ Katowice pokoje tanio posiada do zaoferowania, przede wszystkim podczas krótkiego pobytu.

Katowice jako miejscowość nie posiadają długiej historii. Powstało w XIX wieku na skutek złączenia pobliskich wsi i osad. Początkowo wydobywano w tym regionie rudę żelaza. Jednakże te złoża relatywnie szybko się wyczerpały. Wtedy to natknięto się na inną: węgiel kamienny, jaki do dziś dzień jest głównym surowcem wydobywanym w tym regionie. W czasie II Wojny Światowej Katowice zostały włączone do III Rzeszy. Sama miejscowość nie ucierpiała w wyniku działań wojennych. Spalono tylko synagogę. Po wojnie Katowice odzyskały dawne znaczenie, jako znaczącego przemysłowego ośrodka. Niestety współczesna historia Katowic wskazuje na istotne zaprzestanie w innowacje jego infrastruktury. Obecnie miejscowość intensywnie stara się by wznowić dawny blask. Taka sytuacja powoduje, że tanie hotele Katowice posiadają i umieją one przyciągnąć liczną grupę turystów.

Ze względu na swoją niedługą historię miasto nie może poszczycić się znanymi i pięknymi zabytkami. Jest jednak kilka miejsc, jakie warto zauważyć. Pewne zainteresowanie wzbudza drewniany kościół powstały w 1510 roku. Ostatnio został zrewitalizowany. W Katowicach znajduje się również kościół neoromański, ewangelicko-augsburski oraz stary cmentarz żydowski. Daje nam to do zrozumienia, że w tym mieście ścierały się różne kultury.

Katowice posiadają również unikat na europejską skalę. To miasto Giszowiec, przeznaczone dla sześciuset górniczych rodzin, wybudowane w okresie 1906-1910. W większości są to parterowe domy 2-rodzinne, ale też wielkie wille jak i szkoła, sklepy, łaźnia, hotel, restauracja i park. W czasie spacerowania po mieście warto zobaczyć kościół i klasztor ojców franciszkanów.

Oczywiście koniecznym do zobaczenia miejscem jest Spodek. Różne imprezy o randze międzynarodowej powodują, że tani nocleg Katowice proponują tym wszystkim, którzy pragną brać udział w tych wydarzeniach.