Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Stolica Katalonii - Barcelona Hiszpania

Stolica Katalonii - Barcelona Hiszpania

Autor: Weronika Milewska, data dodania: 2012-07-06

Początki tego miasta sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Miasto zlokalizowane jest nad Morzem Śródziemnym. To drugie co do wielkości miasto w państwie. W mieście istnieje bardzo duży port i port lotniczy. W 1992 roku w Barcelonie odbyły się Igrzyska Olimpijskie.

Nieopodal Barceolny znajdują się 2 porty lotnicze. Dlatego też najszybciej do stolicy Katalonii przylecieć samolotem. Najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć połączenia tanich przewoźników. Częste promocje pozwalają przylecieć do Katalonii za drobne pieniądze.

Do centralnej części Barcelony też można dojechać przyzwoicie sprawnie. Transport w mieście jest bardzo sprawnie zorganizowany. Barcelona ma bardzo dużą ofertę noclegową, też Barcelona pokoje tanio ma w swojej propozycji noclegów. Warto poszukać jakiegoś pokoju na obrzeżach Barcelony, ponieważ do ścisłego centrum można dojechać transportem miejskim.

Z uwagi na swoją długą historię miasto posiada sporo zabytków, które trzeba odwiedzić podczas wakacji w Hiszpanii. Zwiedzanie miasta można zacząć od La Rambla. To główna arteria Barcelony. Cała promenada jest porośnięta drzewami. Wzdłuż La Rambla jest mnóstwo niedużych, uroczkliwych knajpek, gdzie można spróbować dań kuchni hiszpańskiej. La Rambla prowadzi do morskiego portu.

Innym charakterystycznym miejscem w Barcelonie zdaje się być La Boqueria. To dawna targowa hala, która do dzisiaj stanowi dużą atrakcję dla turystów. Symbolem miasta jest Sagrada Familia. Budowa została rozpoczęta jeszcze w dziewiętnastym wieku. Do dnia dzisiejszego nie została ukończona. Kościół pojawia się w książce Ruisa Zafona, której tytuł to Katedra w Barcelonie. W centrum Barcelony znajduje się jeszcze sporo, pomniejszych kościołów. W centrum miasta tani nocleg Barcelona ma w swojej ofercie noclegów.

Warto zwrócić uwagę na Park Guell. To niespotykanie bajkowy park. Trzeba go samemu zobaczyć. Park Guell mieści się na przedmieściach Barcelony i łatwo tam dojechać transportem miejskim.

Następnym ciekawym budynkiem w mieście jest Casa Batllo. To budynek mieszkalny niedaleko centrum miasta. Falowana konstrukcja ozdobiona zielono-niebieskimi mozaikami jest w kontraście ze stonowaną architekturą otoczenia. Przypomina stwora morskiego uwięzionego na ulicy. Najbardziej wyjątkowy jest dach, który kształtem przypomina bajkowego stwora.

Barcelona to także ważny ośrodek przemysłowy kraju. Stąd też ma w swojej propozycji noclegowej miejsca do spania. Dla turystów też tanie hotele Barcelona posiada w swojej bazie noclegowej.

150 km za miastem są już Pireneje. To interesująca opcja na wypoczynek od miasta głównie w czasie upałów. Innym pomysłem może być podróż do Sitges. To ulubiona miejscowość wyjazdów mieszkańców miasta. Sitges odwiedzają również spore ilości turystów z całego świata.

Powiązane tagi: barcelona hiszpania barcelona stolica barcelona stolica hiszpani hiszpania barcelona hiszpania stolica miasta hiszpanii stolica hiszpanii