Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Światowa stolica zakochanych - Paryż Francja

Światowa stolica zakochanych - Paryż Francja

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2013-01-26

Są takie miasta na globie, które należy choć raz odwiedzić. Do takich miast zaliczyć możemy Paryż, który jest uważany za główne miasto zakochanych.

Zawężone uliczki, klimatyczne kawiarenki, Sekwana, ogromna Wieża Eiffla oraz fakt, że Paryż hotel tanio ma do zaproponowania, sprawia iż co roku przybywają do tego miasta rzesze podróżujących.

Jednym z najbardziej istotnych budowli miasta jest wieża Eiffla. To metalowa wieża, która ma wysokość ponad 300 metrów. Wybudowana z końcem dziewiętnastego stulecia. Jest na wieży taras obserwacyjny, a podczas zimy lodowisko. Zaraz pod wieżą Eiffla rozciągają się Pola Elizejskie. To najmocniej rozpoznawalna aleja w mieście. Organizowane są na niej najistotniejsze wydarzenia, ceremonie oraz manifestacje. Na Polach Elizejskich odbywa się Święto Republiki i ma miejsce przekazywanie nagród na koniec Tour de France.

W trakcie wizyty w mieście koniecznie należy zwiedzić świątynię Notre-Dame de Paris. To jedna z najbardziej ważnych na świecie budowli kościelnych. Sławę świątyni dała powieść Victora Hugo pod tytułem Dzwonnik z Notre Dame.

Na końcu Pól Elizejskich jest Łuk Triumfalny. Znajduje się on przy placu Charles`a de Gaulle`a. Łuk został zbudowany dla upamiętnienia tych, którzy walczyli Dla Francji w trakcie wojen napoleońskich a także rewolucji francuskiej. Co ciekawe na łuku są umieszczone nazwiska siedmiu oficerów polskich.

Chodząc po Paryżu można dostrzec, iż Paryż nocleg tanio proponuje w każdym swoim zakątku. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie planują zbyt dużych pieniędzy przeznaczać na hostel.

Następnym ważnym miejscem na mapie miasta jest Panteon. Na początku była to budowla kościelna. Z upływem lat została przemianowana na mauzoleum wybitnych Francuzów. W krypcie Panteonu mieszczą się m.in. grobowce: Woltera, Jana Jakuba Rousseau, Honoré Mirabeau, Victora Hugo, Emila Zoli, Jeana Jaur?sa, wynalazcy pisma dla niewidomych Louisa Braille'a, fizyków Paula Langevina, Piotra Curie, chemika Marcelina Berthelota, uczonej Marii Skłodowskiej-Curie.

W metropolii odnajdziemy sporo zabytkowych, małych kamienic, które nadają miastu klimatu. W nich Paryż pokój tanio ma gotowe dla tych, którzy chcą poczuć klimat przeszłego Paryża.

Miasto to też centrum nauki. To tutaj znajduje się jeden z najstarszych oraz najbardziej prestiżowych uniwersytetów na starym kontynencie, Sorbona. Dzisiaj uczelnia jest podzielona na kilka mniejszych, samodzielnych ośrodków akademickich. Co interesujące pierwszym wykładowcą-kobietą została Maria Skłodowska-Curie.

Paryż to też kulturowa stolica starego kontynentu. W mieście mieści się całe mnóstwo muzeów. Jednak na uwagę zasługuje Luwr. To jedno z najistotniejszych muzeów w całym świecie. W jego zbiorach znajdują się Mona Lisa i Wenus z Milo. Warto zwiedzić także Musee d`Orsay. To muzeum znajduje się w budynku dawnego dworca kolejowego. Musee d`Orsay ma zbiory malarstwa impresjonistycznego.

Powiązane tagi: 2013 lodowisko w pola elizejskie dlaczego francja to miasto zakochanych francja miasto zakochanych paryż i zakochani foto paryż stolica zakochanych? stolica zakochanych uliczki francja zakochani wieża eiffla zdjęcia z paryza zakochanych