Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » W głąb Bałtyku spacerem po 300 metrowym molo - Międzyzdroje

W głąb Bałtyku spacerem po 300 metrowym molo - Międzyzdroje

Autor: Weronika Milewska, data dodania: 2012-11-29

Miejscowość zlokalizowana nad Bałtykiem, na obszarze Wyspy Wolin. Miejscowość ma wyjątkową lokalizację: w środku piaszczystych plaż jak i szerokim pasem zieleni Wolińskiego Parku Narodowego. Ciepłe oraz długie okresy jesienne i dość łagodne zimy powodują, że miasto jest chętnie odwiedzane przez przyjezdnych. Działalność turystyczna to najczęstsze zajęcie wielu mieszkańców tego miasta. W związku z tym Międzyzdroje pokoje tanio posiadają w swojej ofercie w okresie całego roku.

Przeszłość miasteczka sięga piętnastym wieku. Jednakże rozkwit okolic oraz miasta sięga XVIII stuleciu. Wtedy to wypoczynek w miejscowościach nad polskim morzem był często bardzo atrakcyjny. W pierwszej połowie XIX wieku urządzono pierwsze miejsca kąpieliskowe. Osobne dla pań oraz odrębne dla mężczyzn. W dużej mierze dzięki oddaniu do użytku przyrodoleczniczego zakładu Międzyzdroje osiągnęły status morskiego uzdrowiska. Na początku dwudziestego wieku oddano do użytku przeszło trzysta metrowe molo. Do dnia dzisiejszego Międzyzdroje są popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. To też powoduje, że Międzyzdroje nocleg tanio mają we własnej ofercie.

W Międzyzdrojach oprócz piaszczystych plaż jest kilka interesujących budynków, które trzeba zobaczyć w ramach wakacyjnego urlopu. Jednym z nich jest bunkier V3. Jedyne takie miejsce w Polsce. Mieści się tutaj ekspozycja tajnej niemieckiej broni z czasów II Wojny Światowej. Nieopodal bunkra znajdują się ruiny ogniowych stanowisk tych pocisków.

2 km od Międzyzdrojów zlokalizowana jest Przystań Marina Wicko. Ta przystań jest chętnie zwiedzana przez przyjezdnych. Idealne do spędzania wolnego czasu jak i praktykowania wodnych sportów. W mieście mieści się także Przyrodnicze Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego. Bogate zbiory flory, fauny jak i przyrody nieożywionej. Stała wystawa bałtyckiego bursztynu. Na terenie muzeum odbywają się także ekspozycje okresowe.

Kolejnym ciekawym zabytkiem jest lubińskie Grodzisko. W czasach średniowiecza był to obronny gród. Archeolodzy szacują, że pełnił swoją funkcję między X a dwunastym stuleciem. Badania ujawniły przed nami również, że w Grodzisku znajdował się jeden z pierwszych kościołów na Pomorzu. Z tego miejsca rozpościera się również piękny widok na szczeciński zalew. Miasto jest coraz chętniej odwiedzane przez turystów z innych krajów, stąd też tanie hotele Międzyzdroje mają do zaproponowania turystom preferującym wyższy standard wypoczynkowy. Z uwagi na łagodny klimat tego miejsca warto przyjechać do niego o każdej porze roku.