Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » W środku Zielonych Płuc Polski - Ełk

W środku Zielonych Płuc Polski - Ełk

Autor: Wiktor Bąk, data dodania: 2012-10-24

Dzieje owego miasta rozpoczynają się XIV w. kiedy to na te tereny przybyli rycerze Zakonu Krzyżackiego. Okolice zostały poważnie zniszczone podczas I Wojny Światowej. W czasie po jej zakończeniu miasto zostało połączone z Polską. W roku 1993 rada miasta oraz rejonu postanowiły promować ekologiczny styl życia. Ełk posiada naturalne warunki do bycia ekologiczne. W obszarze miasta i obrzeży znajduje się ponad sto jezior, co kusi tysiące przyjezdnych. Dlatego też Ełk pokoje tanio posiada we własnej ofercie noclegowej. Jeziora najczęściej powiązane są ze sobą niejedna rzeką czy strumykami, kreując idealne warunki dla kajakarzy. Na większości jezior z zadowoleniem można uprawiać żeglarstwo. Wiele z nich stwarza idealne warunki do rozwoju turystyki podwodnej, widoczność ich wody wynosi w rzeczywistości przecież wielu metrów.

Miejscowość nie posiada zbyt wielu zabytków. Natomiast podczas odwiedzin warto zobaczyć kilka miejsc. Jednym z takich miejsc jest stary krzyżacki zamek. Został on wzniesiony na początku czternastego wieku. Pierwotnie zamek był cały z drewna. Został zniszczony w trakcie wojen krzyżackich. Kolejny budynek był już murowany. Obecnie istnieją jeszcze zamkowe ruiny.

Najwyższym budynkiem w miejscowości jest stara wieża ciśnień. Obecnie pełni funkcję wyłącznie tarasu widokowego. Z jej szczytu rozciąga się nieprawdopodobny widok na miasto oraz liczne jeziora oraz lasy.

Kolejnym zabytkiem jest kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Został on zbudowany w dziewiętnastym wieku. Posiada dekorację ornamentów stylizowaną Kaszubami i Mazurami. Duże wrażenie robi główny ołtarz pochodzący z 1959 roku, 4 ołtarze boczne jak i witraże wizualizujące najważniejsze sceny z życia Chrystusa.

Ełk cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających przez cały rok. Dlatego też tani nocleg Ełk posiada w swojej ofercie. Dzięki temu można w tani i wygodny sposób spędzić parę dni na Mazurach.

Inną atrakcją turystyczną Ełku jest kolej tocząca się po wąskim torze. Została ona wybudowana na początku dwudziestego w. W sezonie letnim odbywają się tu częste imprezy takie jak Podróż ze smakiem. Promuje ono kuchnię regionalną. Dzięki temu można z przyjemnością pokochać Ełk oraz okolicę.

Z racji tego, że zwiększa się zainteresowanie miastem tanie hotele Ełk ma też do zaoferowania turystom. To oferta głównie dla gości przyjeżdżających spoza naszego kraju.

Powiązane tagi: elk elk miasto elk miasto na mazurach elk mieszkancy elk misto elk p l elk polska elk polska zdjecia elk.pl elk.wm ęĺki ełk ełk liczba mieszkańców ełk polska ełk witraż ełk, polska zdjecia ełk.pl ełku ile ełk ma mieszkańców ile ludności ma ełk ile mieszkańców ma elk liczba mieszkańców ełk ludność miasta ełk lyck miasto elk w polsce miasto ełk miasto w środku polski polska elk radni miasta ełk