Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Wieczne miasto założone przez Romulusa - Rzym Włochy

Wieczne miasto założone przez Romulusa - Rzym Włochy

Autor: Weronika Milewska, data dodania: 2013-03-06

Wedle legendy Rzym został założony przez Romulusa w 753 roku przed naszą erą. To sprawia, że jest to jedno z najdawniejszych miast w Europie. Przez wiele wieków Rzym posiadał piecze nad całym akwenem Morza Śródziemnego. Aktualnie jest to ważne miasto pod względem gospodarczym. Najbardziej rozwija się przemysł motoryzacyjny i spożywczy. Istotną częścią gospodarki jest branża turystyczna. Każdego roku do miasta przybywają tysiące podróżujących. Wakacje można zaplanować samodzielnie. Dobre połączenia samolotem oraz to, że pokoje tanio Rzym proponuje sprawia, że jest to miejsce chętnie nawiedzane przez zwiedzających.

Miasto zbudowane jest na siedmiu wzgórzach. Spora część zabytków zlokalizowanych jest w centrum Rzymu. Jest to spore udogodnienie podczas zwiedzania wiecznego miasta. Sporo zabytków jest w niedalekiej odległości od Piazza Venezia. Znakiem rozpoznawczym jest Koloseum. To pozostałość po dawnym amfiteatrze. Tu były rozgrywane starożytne igrzyska i zmagania gladiatorów. Jednocześnie to najdawniejszy zabytek w Rzymie. Po wizycie w Koloseum warto wybrać się do Panteonu. To antyczna świątynia zlokalizowana na Marsowym Polu. Następnym istotnym miejscem w wiecznym mieście jest Forum Romanum. Był to antyczny rynek, na którym odbywało się życie polityczne i gospodarcze wiecznego miasta. Niestety rynek nie zachował się do dnia dzisiejszego. To, co dzisiaj można zwiedzać to wykopaliska archeologiczne. Wśród tych wszystkich zabytków, w małych kamienicach tani nocleg Rzym proponuje turystom.

Innym znakiem rozpoznawczym miasta jest Fontanna Di Trevi. Fontanna pochodzi z 18 stulecia. Ozdabiają ją liczne rzeźby. Zwiedzający, zgodnie z tradycją, wrzucają do fontanny drobne pieniążki, by znów przybyć do Rzymu. Na szczególną uwagę zasługują także Schody Hiszpańskie, wiodące do kościoła Trinitia dei Monti. Schody te są uważane za najdłuższe jak również najszersze w Europie.

Rzym jest określany również miastem zakochanych. Symbolicznym obiektem jest most Ponte Milvio, gdzie zakochani pozostawiają kłódki miłości. Klucz wyrzucają do Tybru. Warto dodać, że w Rzymie jest też kilka terenów zielonych. Warto odwiedzić Park Villa Borghese. Również wśród zieleni Rzym hotel tani ma w swojej ofercie. To optymalna alternatywa dla urlopowiczów preferujących wyższy standard pobytu.

Powiązane tagi: miasto założone przez romulusa rzym został założony przez romulusa? w którym roku zostało założone wieczne miasto wieczne miasto zalozenie