Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Z wizytą u Królowej Elżbiety II - Londyn Wielka Brytania

Z wizytą u Królowej Elżbiety II - Londyn Wielka Brytania

Autor: Weronika Milewska, data dodania: 2013-02-05

Londyn to główne miasto Wspólnoty Brytyjskiej. Największe miasto Unii Europejskiej. Londyn to też światowe centrum biznesu. Swoje siedziby mają tutaj ogromne instytucje finansowe na globie. Miasto to także miasto gdzie ścierają się wielorakie kultury oraz narodowości.

Warto Londyn odwiedzić z kilku względów. Po pierwsze tanie pokoje Londyn ma do zaproponowania wszystkim turystom. Po drugie w Londynie jest mnóstwo miejsc i budynków, które są znakami firmowymi tego miasta. Warto podkreślić, że po stolicy porusza się łatwo a także wygodnie, ponieważ Londyn ma najbardziej rozbudowaną linię metra na świecie. Łatwo i niedrogo dojedziemy do wybranego miejsca w Londynie.

Symbolem miasta jest Big Ben - dzwon ze St. Stephen Tower. Zegar jest na jednej z wież londyńskiego parlamentu. Wskazuje on prawie dokładną godzinę. Odgłos zegara można usłyszeć codziennie w radio BBC. Big Ben jest także częścią Katedry i Opactwa Westminster. Neogotycki pałac wraz z kościołem Świętej Małgorzaty ulokowany jest nad brzegami Tamizy. Aktualnie w jednym z budynków Westminster Hall swoją siedzibę ma angielski parlament.

Innym miejscem, które obowiązkowo trzeba zwiedzić w mieście to Pałac Buckingham. To urzędowa rezydencja władców Zjednoczonego Królestwa. Jednocześnie to największy na świecie pałac królewski spełniający swoją rolę.Aktualnie to również miejsce gdzie odbywają się oficjalne wydarzenia państwowe. Fragment Pałacu Buckingham jest otwarta dla turystów. Bilet kosztuje około 20 funtów.

Następnym symbolem miasta jest Tower Bridge. Prawdopodobnie to najładniejszy zwodzony most na świecie. Aktualnie w Tower znajduje się jedna z najcenniejszych na globie kolekcji klejnotów koronnych ze słynnym 530-karatowym diamentem Gwiazda Afryki.

W granicach the City mieści się zabawowa dzielnica Londynu West End z Leicester Sguare gdzie odbywają się brytyjskie oraz światowe premiery filmowe i Piccadilly Circus z ogromną elektroniczną reklamą. To tu właśnie znajdują się najważniejsze teatry, kina, kluby i restauracje wliczając w to londyński Chinatown i Covent Garden – ulicę pełną sklepów, na której znajduje się również gmach londyńskiej opery- Royal Opera House. Niedaleko jest też najdłuższa na świecie ulica ze sklepami Oxford Street mająca ponad 1,6 km. Mieszczą się przy niej sklepy popularnych w Anglii oraz na całym świecie marek jak: H&M, TopShop, Primark, Mango ale też bardziej ekskluzywne domy handlowe jak Harrods czy Selfridges.

Co ciekawe, również w centrum stolicy Londyn noclegi tanio ma do zaoferowania zwiedzającym. Prywatne kwatery to idealna baza wypadowa do poznawania Londynu.

Mimo tego iż Londyn jest dużą metropolią, w samym mieście i jego obrębie są liczne tereny zielone. Warto wymienić Royal Parks of London. To zbiór 8 ogrodów , które zajmują ponad 5 000 akrów. Wartym odwiedzenia miejscem jest także Chelsea Physic Garden. To jeden z najbardziej leciwych ogrodów botanicznych w Anglii. Obowiązkowo trzeba zobaczyć Parliament Hill, z którego rozciąga się piękna panorama na całe Centrum Londynu. Widok ten jest chroniony prawem. Co ważne, także w tych obszarach Londyn hotel tanio ma do wynajęcia tym, którzy pragną odpocząć z dala od centrum.

Warto także powiedzieć o ogrodach Kensington Gardens,jak również miasteczku Greenwich z największym Muzeum Morskim na globie, w którym jako eksponat można oglądać żaglowiec z epoki wiktoriańskiej.

Powiązane tagi: czy wszystkie zegary big bena wskazują jedną godzinę? gdze w londynie można znaleźćobraz królowej elżbiety ii londyn tanie kwatery w centrum sklep królowej w londynie sklep królowejw londynie weronika milewska „z wizytą u królowej” – wycieczka do anglii