Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek za granicą » Zbrojownia ze skarbcem oraz muzeum - Moskwa Rosja

Zbrojownia ze skarbcem oraz muzeum - Moskwa Rosja

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2013-02-15

Moskwa to najbardziej rozwinięte miasto w Federacji Rosyjskiej. To także najkosztowniejsze miasto świata. Co ciekawe, w Moskwie jest najliczniejsza liczba miliarderów. To tu posiadają własne centrale duże firmy oraz instytucje.

Moskwa jest coraz liczniej wybierana przez podróżujących na kierunek podróży. W samym mieście pokoje tanio Moskwa posiada w swojej ofercie. Pozwala to dość tanio zorganizować pobyt w Moskwie. W mieście na podróżujących czeka dużo atrakcji, dlatego warto do Moskwy przyjechać na kilkanaście dni.

Do miasta można dostać się na kilka sposobów. Do Moskwy można dojechać pociągiem. Podróż jednak trwa ponad 24 godziny. Najdogodniejszym połączeniem jest lot samolotem. Podróż trwa krótko i jest komfortowa. Można także wybrać samochód. Jednak podróż zabierze najwięcej godzin. Warto mieć świadomość, że Moskwa hotel tanio ma w swojej propozycji. To umożliwia stosunkowy niedrogi pobyt w mieście.

Znakiem towarowym Moskwy jest Kreml. Jest to forteca z budynkami książęcymi, kościołami i zabudowaniami administracyjnymi. Warto zwrócić uwagę na Arsenał. Został zbudowany w osiemnastym wieku. Jest w użytku armii do dzisiaj. Z tegoż powodu jest to zabytek zamknięty dla turystów. Budynek można podziwiać tylko z zewnątrz. Na uwagę zasługują też inne budynki państwowe. Wśród nich warto zwrócić uwagę na Państwowy Pałac Kremlowski , Pałac Potieszny , Pałac Teremnoj. Podczas zwiedzania Kremla warto wybrać się do Zbrojowni. To moskiewskie muzeum, skarbiec. Jest składową kompleksu Wielkiego Pałacu Kremlowskiego. Mieści się w budynku wybudowanym w połowie dziewiętnastego stulecia przez architekta Konstantyna Thona. Fundament kolekcji muzealnych tworzą przechowywane od wieków w carskim skarbcu wartościowe przedmioty wykonane w manufakturach kremlowskich, a także otrzymane w darze od posłów z różnorodnych nacji.

Podróżując po okolicach Kremla należy zwrócić uwagę, że tani nocleg Moskwa oferuje turystom, którzy pragną odpocząć w centrum miasta. To też dogodna lokalizacja do odwiedzania innych interesujących zabytków. Do wszystkich ciekawych miejsc w nieskomplikowany sposób dostaniemy się metrem. Metropolia ma jedną z najmocniej rozbudowanych linii metra na globie.

Powiązane tagi: hotel zbrojownia kazimierz moskwa kreml zbrojownia moskwa skarbiec muzeum kreml skarbiec muzeum skarbiec w moskwie pałac teremnoj rosyjski skarbiec muzeum skarbiec kremla skarbiec moskwa skarbiec w moskwie uniontravel.pl zbrojownia w moskwie zwiedzanie zbrojowni kreml