Zaplanuj wyjazd z głową i bez niespodzianek

Jesteś tutaj: uniontravel.pl » Wypoczynek w kraju » Zielone miasto - Bydgoszcz

Zielone miasto - Bydgoszcz

Autor: Katarzyna Nowak, data dodania: 2012-10-22

Miasto położone w północnej części Polski. Dziejowo powiązane z Kujawami i Wielkopolską. Bygdoszcz usytuowana jest w obszarze 3 dolin rzecznych, co sprawia, że ta miejscowość ze wszystkich stron prezentuje się w inny sposób. Taka różnorodność powoduje, że duża liczba turystów przyjeżdża do miasta. W związku z tym Bydgoszcz pokoje tanio posiada w swojej ofercie noclegowej.

Miasto może się poszczycić ciekawą historią. Rejony te zamieszkiwane były już w średniowieczu. Potwierdzone jest, że tereny te zamieszkiwane były jeszcze wcześniej. To zasługa dużej atrakcyjności tego terenu. Sąsiedztwo wód i żyzne gleby zachęcały do zamieszkiwania tych terenów. Przez 7 lat miasto należało do Krzyżaków. W kolejnych wiekach miasto wzbogaciło się w handlu spławnym na zbożu, solą oraz piwie. Przez Bydgoszcz prowadził także szlak bursztynowy. W następnych latach Bydgoszcz została zniszczona przez Potop Szwedzki. Miasto wróciło na mapy Polski dopiero w 1920 roku.

Ze względu na swoją długą historię, Bydgoszcz posiada kilka ciekawych zabytków, które warto zwiedzić w czasie pobytu w Bydgoszczy. Do dłuższego pobytu namawia także fakt, że tani nocleg Bydgoszcz proponuje zwiedzającym.

Miasto jest nazywane małym Berlinem. Na uwagę zasługuje na starówkę ulokowaną ulokowane tuż nad rzeką Brdą. Tutaj jest zespół dawnych spichrzy. Aktualnie znajduje się tam Muzeum Miasta Bydgoszczy. Bydgoszcz posiada kilka staromiejskich rynków. Najstarszym rynkiem jest Rynek Starego Miasta. Naukowcy twierdzą, że powstał wraz z budową miasta. Inne rynki nazwane były od produktów, których handel na nich kwitł, a więc: Kozi Rynek, Wełniany Rynek, Rybi Rynek, Zbożowy Rynek. W XIX w. zaplanowano Nowy Rynek w okolicy gmachu Sądów, niezbędny w rozbudowującym się mieście. Zaczęto również intensywnie rozbudowywać Gdańskie Przedmieście mieszczące się na północ od Brdy. Wytyczono tam następny duży rynek z kościołem pośrodku obecnie nazywanym Piastowskim Placem. Jego rozmiar i charakter zabudowy dorównuje Staremu Rynkowi.

Warto także zobaczyć Śródmieście z kaminicami w stylu secesyjnym. Warto przejść się na Wyspę Młyńską, określaną mianem Wenecją Bydgoską. Część budynków wzniesiona jest tuż obok wody, stąd też porównanie do włoskiej Wenecji.

Miasto kusi także zwiedzających z zagranicy. Z uwagi na ten fakt tanie hotele Bydgoszcz ma również w swojej ofercie nocowania. Warto zaplanować kilka dni na pobyt w Bydgoszczy.